Wyposażenie pojazdu w konwoju

Konwój to więcej niż tylko agenci ochrony w hełmach i z karabinami w dłoniach. Każde tego rodzaju przedsięwzięcie musi być odpowiednio przygotowane, aby mogło być skuteczne i zakończyć się sukcesem – dostarczeniem pieniędzy, kosztowności lub papierów wartościowych na miejsce przeznaczenia.

W każdym konwoju musi znajdować się przynajmniej jeden pojazd, bywa, że jest ich więcej. W takim układzie konwój przyjmuje formę kolumny, co jest stosowane głównie przez policję oraz wojsko.

Pojawia się zatem pytanie, jak pojazd w konwoju powinien być wyposażony? Auto, którym mają się poruszać konwojenci najczęściej ma postać wozu częściowo opancerzonego. Taka maszyna posiada wzmocnione opony oraz szyby oraz grubszą karoserię.

Wszystko po to, aby wytrzymać ewentualny atak napastników, którzy mogą mieć chęć na przejęcie przewożonych dóbr. Poza tym bardzo ważny jest system łączności z centralą agencji ochrony oraz policją.

W tym celu stosuje się technologie radiowe. Oprócz broni w ekwipunku konwojentów, w aucie powinna się też znaleźć broń dodatkowa.

Pojazdy konwojowe wykorzystywane przez służby państwowe są dużo bardziej zaawansowane. To auta pancerne, które można potraktować wieloma seriami z karabinów maszynowych, a i tak nie odniosą one poważniejszego uszczerbku.

Często są także wyposażone w systemy monitoringu, dzięki którym kierowca oraz konwojenci mogą upewnić się, że za maszyną nikt nie jedzie lub nie jest ona narażona na inne niebezpieczeństwo. W przypadku kolumny konwoju w jego środkowej części może się znajdować zwykłe auto cywilne.

https://www.pogrzebpoznan.pl/ www.rzgraf.com.pl