Wróżenie z fusów

Większość z nas postrzega wróżby jako niegroźną zabawę, jako coś, co traktuje się z przymrużeniem oka. Takie podejście zdaje się być najrozsądniejsze.

Nieprzypadkowo tak często w naszym życiu pojawiają się różnego rodzaju wróżby i przepowiednie. W andrzejki wróżymy sobie z wosku, w kolorowych czasopismach znaleźć możemy horoskopy, a na ekranach telewizorów co jakiś czas pojawia się nam twarz wróżbity bądź wróżki.

Nie byłoby tego tak dużo w naszej kulturze, gdybyśmy, nawet podświadomie, nie byli ciekawi tego, co przyniesie nam przyszłość. Oczywiście, i tak się tego dowiemy w pewnym momencie, jednak często wybiegamy myślami do przodu i zastanawiamy się, co przydarzy nam się w danym roku, czy spotkamy miłość swojego życia i czy zarobimy wreszcie duże pieniądze.

W większości przypadków takie wybieganie myślami wprzód nie jest groźne. Mogą się jednak zdarzyć sytuację, w których ludzie uzależnią swoje działania od tego, co powie mi przepowiednia.

Wówczas mogą oni na przykład zaniechać określonych działań czy też na przykład zaryzykować i postawić duże pieniądze w zakładach sportowych. Oczywiście, takie postępowanie jest wysoce nierozsądne i nieopłacalne z logicznego punktu widzenia.

Możemy sobie wróżyć, możemy snuć plany i marzenia, jednak zawsze powinniśmy twardo stąpać po ziemi i robić to, co na chwilę obecną wydaje się nam być najodpowiedniejsze. Nigdy nie możemy być pewni przyszłości i nie zdradzą nam jej żadne wróżby.

Nawet jeśli niektóre się spełnią, to i tak nic nie możemy dzięki temu uzyskać.

alergicznie.net.pl wypowiedzenie umowy o pracę po niemiecku www.octopus.edu.pl