Wentylacja a tlenek węgla

Związek chemiczny określany często mianem cichego zabójcy to tlenek węgla. W języku polskim jego potoczna nazwa to czad. Jest to bezwonna i niewidoczna gołym okiem substancja, której wdychanie prowadzi do zatrucia organizmu. Zbyt długi kontakt z czadem oznacza śmierć.

Co jakiś czas słyszymy o przypadkach zatrucia tym związkiem. Pojawia się on tam, gdzie nie działa prawidłowo wentylacja i gdzie używa się starych, niskiej jakości piecyków gazowych. Do zatruć dochodzi najczęściej w starych kamienicach z kiepską instalacją kominową. Jak uchronić się przed owym cichym zabójcą? Jest na to kilka podstawowych sposobów. A jedną z nich jest dobra wentylacja za pomocą destryfikatory.

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiedni stan pieca gazowego, ponieważ to właśnie on jest najczęstszym źródłem problemów. Mając stare urządzenie trzeba poddawać go systematycznym przeglądom oraz czyszczeniu. Bez względu na to warto zamontować sobie w pobliżu pieca specjalny elektroniczny czujnik wykrywający tlenek węgla. Nie kosztuje on wiele, a jeśli groźna substancja pojawi się w powietrzu, natychmiast otrzymamy powiadomienie

https://www.parkingflota.pl/lp/bezpieczny-parking-pyrzowice https://wwarszawie.eu/ - ogłoszenia warszawa