Szanuj swoje środowisko

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Żyjemy w czasach, kiedy coraz mniej uwagi zwraca się na to, co dzieje się obok nas, kiedy ważne jest to, aby mieć coraz więcej, dla samego posiadania danej rzeczy, nawet jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie z tego wszystkiego skorzystać. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby zastanowić się nad swoim zachowaniem i przemyśleć, czy faktycznie robimy wszystko co w naszej mocy, aby dbać o środowisko, w którym żyjemy.

Nie warto kupować ponad miarę

Jeżeli kupujemy tylko dlatego, że coś nam się spodobało, albo wydawało nam się, że nam się to przyda, to zazwyczaj kończy się to tak, że dana rzecz prędzej czy później ląduje na śmietniku, przyczyniając się jeszcze do wzrostu tej całej góry śmieci, która tam jest. Dlatego tak ważne jest to, aby przeciwstawić się współczesnemu konsumpcjonizmowi, aby nie kupować tylko dlatego, że coś nam się spodobało, albo dlatego, że ktoś inny takie coś ma.

Kupowanie dla samego kupowania nie jest dobre, bo nie tylko pozbawiamy się pieniędzy, ale także doprowadzamy do sytuacji, że przykładamy rękę do niszczenia środowiska. Warto pamiętać, że do wytworzenia danej rzeczy potrzebnych było wiele różnych surowców, które musiały być wzięte z natury przyczyniając się do niszczenia środowiska, a które mogą być na wyczerpaniu, a następnie niszczymy środowisko wyrzucając daną rzecz i pozwalając, aby przez dekady rozkładała się w ziemi. Każde nasze działanie, nawet to najmniejsze, będzie miało wpływ na otaczający nas świat. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy myśleli co robimy, abyśmy nie kupowali więcej niż potrzebujemy i żebyśmy zawsze mieli w pamięci, że do wytworzenia danego produktu potrzebnych było wiele różnych surowców, z których niektóre są już na wyczerpaniu.

polski prawnik niemcy www.gawin-nieruchomosci.pl