Różne poglądy na wychowanie dzieci

Okazuje się, że w relacjach Wschód-Zachód można znaleźć dużo kwestii, o których często nie myślimy, że mogłyby być znaczące – jednak gdy przychodzi do sedna sprawy okazuje się, że tak odmienne podejścia mogą znacznie utrudniać relacje. Jedną z takich kontrowersyjnych treści okazało się być wychowanie dzieci.

Ostatnio w USA wybuchła prawdziwa burza, gdy znana psycholog i prawnik z USA opowiedziała, jak wychowuje swoje dzieci według kultury azjatyckiej, z której pochodzi. Okazuje się, że w Azji panują twarde poglądy na temat wychowywania dzieci.

Dzieci Chińskie postrzegane są, jako silne i wytrzymałe, przez co rodzice nie starają się usuwać im z drogi każdej przeszkody, a mobilizują do wysiłku. Chińscy rodzice wymagają idealnych stopni, ciężkiej pracy i często ograniczają samosterowność dziecka, nie pozwalając na wiele rzeczy.

Jednak to, co w Stanach jest tak trudne do przyjęcia dobrze sprawdza się w kulturze Azjatyckiej, a tamtejsze dzieci także wyrastają na szczęśliwych ludzi, mających też dobrze ułożony system wartości i stosunek do świata.

układ odpornościowy www.ipa3.org www.eilawski.pl