Rolety antywłamaniowe

Elementem, który może znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa w naszym domu są nowoczesne rolety antywłamaniowe. Zyskują one coraz większą popularność, szczególnie wśród właścicieli mieszkań zlokalizowanych na parterze, a także domów jednorodzinnych.

Roleta jest dodatkowym zabezpieczeniem przed ingerencją złodzieja. Największym atutem rozwiązania jest to, że całe okno zostaje zasłonięte i aby dostać się do środka należałoby sforsować sporych gabarytów przesłonę wykonaną z metalu.

Z rolet korzystają również przedsiębiorcy, zabezpieczając nimi drzwi i witryny sklepów czy punktów usługowych. Obsługa rolety odbywa się za pomocą mechanizmu ręcznego lub też napędzanego elektrycznie.

W pierwszym przypadku, aby spuścić lub podnieść roletę konieczne jest manualne wprawienie w ruch specjalnej korbki. Ta opcja jest tańsza, dlatego decyduje się na nią większość klientów.

Drugie rozwiązanie to mechanizm sterowany za pomocą przycisków lub też bezprzewodowego pilota. W systemach domów inteligentnych roletami można sterować nawet przez internet.

adwokat berlin Kancelaria adwokacja Michał Zając, Środa Wielkopolska