Problematyczne nasłonecznienie

Obok wody słońce jest drugim czynnikiem, który ma kapitalny wpływ na rozwój oraz kondycję roślin. Gdyby zabrakło słońca, nie byłoby procesu fotosyntezy, która jest konieczna, aby flora mogła poprawnie funkcjonować.

Bez słońca nie ma mowy o naturalnym i bujnym rozwoju roślin dowolnego gatunku. Oczywiście jak w każdej kwestii, tak i tutaj trzeba postępować rozsądnie.

Ważna rola słońca nie oznacza, że w największy skwar mamy wystawiać wszystkie rośliny na jego działanie. Nadmiar słońca może spowodować uszkodzenie tkanek roślinnych podobne do poparzeń słonecznych jakim możemy ulec na plaży.

Oprócz tego ciepło przyspiesza parowanie wody, a więc rośliny łatwo w takim układzie przesuszyć. Miejmy na uwadze jako hodowcy (obojętnie czy profesjonalni, czy amatorscy), że roślina nie jest w stanie sama o siebie zadbać – to my jesteśmy za nią odpowiedzialni.

Dlatego w upalne dni nad niektórymi delikatniejszymi gatunkami warto roztoczyć specjalna siatkę, która ograniczy ekspozycję na słońce, równocześnie zapewniając optymalną wentylację.

doradca podatkowy poznań www.archiwum.malopolska.pl