Praca w agencjach ochrony

Wiele osób szuka możliwości zatrudnienia w firmach ochroniarskich. Motywacja bywa rozmaita. Na przykład emerytowani policjanci oraz żołnierze są dla agencji wyjątkowo łakomym kąskiem.

W oparciu o nich można budować wyspecjalizowane komórki świadczące usługi na rzecz najbardziej wymagających klientów. Konwoje czy patrole interwencyjne powinny składać się z osób o doskonałym przygotowaniu. Były funkcjonariusz jest pracownikiem kompletnym, którego z reguły nie trzeba dodatkowo szkolić.

Chętnych jest zdecydowanie więcej. Przeważająca większość operujących na rynku firm ochroniarskich świadczy usługi o szerokim zakresie. Realizuje chociażby zabezpieczenie obiektów handlowych.

Do tych zadań zazwyczaj deleguje się osoby bez tak specjalistycznego przygotowania. Ich zadaniem jest nadzór pracy monitoringu i czuwanie nad tym, aby na terenie placówki nie dochodziło do kradzieży. Często jest to praca, która nie wymaga ani specjalnej aktywności, ani kompetencji.

Szukają jej osoby młode oraz studenci, którzy chcą sobie dorobić. Odrębną kategorią pracowników agencji ochrony są osoby pełniące zadania związane ze stróżowaniem. Formalnie są oni ochroniarzami, często otrzymują uniformy służbowe z odpowiednią adnotacją.

W praktyce ich zadania sprowadzają się do otwierania i zamykania drzwi, sprzątania klatek schodowych i ogólnego doglądania dóbr. Stosunkowo rzadko kieruje się do takich prac agentów ochrony z realnym przygotowaniem. Można tam natomiast spotkać emerytów, a nawet osoby z orzeczoną niepełnosprawnością.

chwytaki do płyt adwokatzajac.pl www.kancelariafavitor.pl