Lokalizacja GPS

Technologie satelitarne są znane ze swojej skuteczności w lokalizowaniu dowolnych obiektów. Od kilkunastu lat może z nich korzystać dosłownie każdy, ponieważ sieć satelitów krążących na Ziemią czyni z GPS-a najskuteczniejsze tego rodzaju rozwiązanie.

Istnieją pewne konkurencyjne koncepcje, jak choćby system tworzony przez Unię Europejską, jednak tylko GPS ma w tej chwili naprawdę globalny zasięg. Z jego pomocą można ustalić położenie w dowolnym miejscu na świecie i jedyne, co może w tym przeszkodzić to zła pogoda.

Co ciekawe, GPS może być punktem wyjścia dla wielu ciekawych usług świadczonych przez agencje ochrony na całym świecie. Może być również wykorzystywany przez firmy transportowe, przewoźników kolejowych czy kurierów.

Chodzi o monitoring GPS, który pozwala śledzić położenie pojazdów oraz innych dóbr ruchomych – nawet w czasie rzeczywistym. To ostatnie jest wykonalne, jeśli odbiornik jest wyposażony w specjalny moduł GSM.

Pozwala on przesyłać dane lokalizacyjne za pomocą internetu. Koszty przygotowania kompletnego systemu monitoringu opartego o GPS wcale nie jest tak wysoki, jak mogłoby się wydawać.

Wynika to w dużej mierze z faktu, że poszczególne elementy składające się na system nie są bardzo drogie, a ich połączenie w sprawnie działający mechanizm nie wymaga dużego wysiłku. Mimo to pewne know-how jest nieodzowne, dlatego realizacją usług tego typu zajmują się fachowcy.

Obsługują oni agencje ochrony, wypożyczalnie samochodów oraz wiele innych podmiotów. System oddany do użytku jest z reguły łatwy do opanowania.

zarząd sukcesyjny www.crazyorange.pl