Jak uniknąć zalania

Bezpieczny dom to również taki, któremu nie grozi zniszczenie mienia wynikające z niekontrolowanego wycieku wody. Zalanie jest zmorą każdego, zwłaszcza mieszkańców bloków wielorodzinnych. Problem pojawia się, gdy ktoś nas zaleje, ale również wtedy, gdy my kogoś zalejemy. By tego uniknąć należy posiadać solidnie wykonaną instalację wodną.

Wysokiej klasy rurki, zawory i kolanka – wszystko po to, by zapewnić szczelność i wiele lat bezproblemowej eksploatacji. Warto wydać nieco więcej pieniędzy na materiały, aby wszystko działało jak trzeba. Dla spokoju ducha należy co jakiś czas zajrzeć do naszych rur. Sprawdzić, czy nie pojawia się wilgoć.

Musimy mieć na uwadze, że czasami pod wpływem różnic temperatur rury czy zawory mogą się „pocić”. Nie należy się tym niepokoić – skraplanie wody w takich sytuacjach jest normalnym zjawiskiem. Prawdziwy kłopot zaczyna się, gdy w wyniku uszkodzenia woda leje się pod ciśnieniem. Wówczas należy natychmiast zamknąć zawór i wezwać na pomoc hydraulik legionowo lub ekipę remontową.

https://mt-osuszanie.pl/osuszanie-budynkow-po-zalaniu-pruszkow