Jak reagować, gdy roślina zachoruje?

Załóżmy, że to się stało – nasze rośliny zaczęły chorować. Sprawa jest poważna, zwłaszcza w sytuacji, gdy uprawa jest naszym źródłem zarobku lub zwyczajnie troszczymy się o nasz kwiatostan.

Właśnie kwiaty są w tym zakresie najbardziej narażone, ponieważ są z natury swojej delikatnymi organizmami. Nawet stosunkowo lekkie infekcje mogą sprawić, że rośliny te zaczną masowo obumierać.

Jeżeli dostrzeżemy objawy u niektórych roślin, musimy reagować szybko. Przypadki trzeba w miarę możliwości odizolować od reszty okazów i obserwować pozostałe.

Czasami chorobę daje się zdusić w zarodku, tak aby nie rozprzestrzeniła się na całą uprawę. W przypadku roślin o niedużych gabarytach raczej nie wchodzi w grę leczenie konkretnych okazów – może z wyjątkiem gatunków wieloletnich.

Terapia związana z wykorzystaniem leków może dać rezultaty, jeśli mowa o drzewach lub krzewach, które są bardziej odporne i w których schorzenia postępują wolniej. Dobrze jest się w takiej sytuacji skonsultować się z fachowcem z zewnątrz, który coś zaproponuje.

sklep-weraflower.pl adwokat warszawa sprawy karne budynek.naukowe.waw.pl