Hałas jako zanieczyszczenie środowiska

Problem zanieczyszczenia środowiska kojarzy nam się raczej z dostrzegalnymi zatruciami gleby i wody czy też z powszechnie znanymi zjawiskami, takimi jak dziura ozonowa, smog czy kwaśne deszcze.

Jednakże poważnym, choć często bagatelizowanym współcześnie problemem jest także hałas.

Hałas dotyczy dźwięków o nadmiernym natężeniu w danym miejscu i czasie, które odbierane są jako nieprzyjemne, uciążliwe i bezcelowe.

Przyczyną hałasu mogą być wszelkiego rodzaju niepożądane dźwięki, których problem nie musi dotyczyć wyłącznie intensywności, bowiem często przeszkadza nam także dźwięk, który jest długotrwały lub też zakłóca nasze tło akustyczne.

Hałas jako zanieczyszczenie środowiska ma swoje źródła przede wszystkim w środkach transportu, urządzeniach technicznych oraz zachowaniach społecznych.

Hałas jako zanieczyszczenie środowiska ma negatywny wpływ zarówno na świat przyrody, jak i organizmy ludzkie, bowiem nasza odporność na uciążliwości związane z dźwiękiem jest nieduża, natomiast konsekwencje płynące z nadmiernego przebywania w uciążliwym hałasie mogą znaleźć odbicie nie tylko w stanie fizycznym, ale i psychicznym jednostki.

Pocztówki przedwojenne wypowiedzenie umowy o pracę po niemiecku www.audio4home.pl