Dobry pomysł na aktywność

Uprawianie swojego ogródka to coś więcej niż tylko hodowla roślin. To zespół konkretnych czynności, które wymagają od nas fizycznego oraz intelektualnego zaangażowania.

Dlatego właśnie specjaliści zalecają ogrodnictwo osobom starszym i w trakcie rehabilitacji, albowiem nie jest to zajęcie bardzo forsowne, a może stać się cennym hobby i życiową pasją. Jest to dobry sposób, aby wrócić „do życia” i znów czerpać radość z codzienności.

Oczywiście uprawa ogrodu przy domu lub na działce jest zajęciem dla wszystkich bez względu na wiek, choć z socjologicznych obserwacji wynika, iż pośród roślin najlepiej czują się ludzie dojrzali. Może są w stanie zwolnić i docenić piękno natury z większą łatwością aniżeli ci, którzy wciąż uganiają się za karierą oraz pieniędzmi? Bardzo możliwe, że tak właśnie jest.

Miejmy przy tym na uwadze, że hodowla roślin uczy troski i odpowiedzialności – warto zatem angażować w tę aktywność dzieci oraz młodzież. Trzeba wszakże naszą uprawę pielęgnować, a także czuwać nad tym, by zielonym przyjaciołom nie zaszkodziły rozmaite choroby.

https://ciechagro.pl/pl/aktualnosci/17-czerwca-startuja-dni-pola-ciech-sarzyna-pokazy-i-rady-ekspertow-po-raz-pierwszy-o https://restrukta.pl/ www.wirusy.org.pl